کتب منتخب و پرفروش ویژه شهدای مدافعان حرم که در دفاع از حریم اهل بیت(علیه السلام) در سوریه آسمانی شدند

نوزاد شوم متولد شد. نوزادی که در رحم اجاره‌ای تحجر رشد یافته بود و در کشور سوریه و عراق قدم نحسش را روی زمین گذاشته بود، داعش نام گرفت. لحظه‌به‌لحظه، فراتر از انتظار رشد کرد و بزرگ شد. در وحشی‌گری سرآمد بود. یک ژنش به خوارج می‌خورد و ژن دیگرش به وحشی‌های نژادپرست غربی که در طول تاریخ دستشان به خون سیاه پوستان، زرد پوستان و سرخ پوستان و... آلوده شده بود. رعب و وحشت نه تنها در ممالک اسلامی بلکه در کل جهان سایه انداخته بود. با هر فیلم جنایتی که در فضای مجازی منتشر می‌شد این رعب بیش‌تر می‌شد. هیچ جا دیگر امن نبود. دشمن بی‌منطق، دریده و وحشی‌تر از این بود که پای مذاکره بنشیند. هیچ خط قرمزی غیر از پذیرش اعتقادش نداشت. برایش مهم نبود مخالفش شیعه بود یا سنی، مسلمان بود یا مسیحی یا حتی ایزدی آنچه برایش مهم بود نابودی همه کس غیر خودش بود.

در این شرایطی که همه ترسیده بودند. شیر بچه‌های حیدر کرار، فدائیان ولایت از بلاد اسلامی ایران، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان، پاکستان و... قدم به میدان گذاشتند. حاج قاسم سلیمانی عزیز در مطلبی که در کتاب ذوالفقار آورده شده است درباره وجه‌تسمیه نام‌گذاری مدافعان حرم برای این دلاور مردان چنین گفته است:

من وقتی در اول بحران سوریه می‌خواستم این نام را انتخاب کنم، خیلی فکر کردم که اگر بخواهیم از قالب اسلامی کسی یا کسانی را برای دفاع از حرم جذب کنیم، چه نامی برای آن‌ها بگذاریم؟ دیدم پرجاذبه‌ترین نام که می‌شود بر این حرکت جهادی جدید اطلاق کرد، نام «مدافعین حرم» است. همه‌ی این کسانی که به نام شهدای حرم به شهادت می‌رسند، شهید حرمی‌هایی هستند که حرم سیده زینب (سلام‌الله علیها) هم چون قمری در وسط آن قرار دارد.

این عزیزان کار خود را به نحو احسن انجام دادند و ریشه داعش را خشکاندند. این بار نوبت سربازان فرهنگی بود که قلم به‌دست، این عزیزان را به جامعه بیشتر از قبل بشناسانند. نشر شهید کاظمی، روایت فتح، سوره مهر و... ازجمله نشرهای پیش‌قدم بودند که دست به تولید و انتشار خاطرات شهدای مدافع حرم زدند؛ و سایت من و کتاب با ارائه و فروش اینترنتی کتاب‌های مدافعان حرم این امکان را به همه داده است که از سراسر کشور بتوانند با چند کلیک ساده، هر کتابی را که می‌خواهند تهیه کنند.

نویسندگان، این سربازان جنگ نرم، معمولاً برای نگارش کتاب‌های مدافع حرم از روش‌های متنوعی استفاده کرده‌اند. روش اول روایت خاطرات شهید از طرف یک نفر است که آن فرد نزدیک‌ترین فرد به شهید می‌باشد. به‌عبارتی‌دیگر راوی داستان یک نفر است. کتاب «خداحافظ سالار» خاطرات پروانه چراغ نوروزی، همسر سرلشگر پاسدار شهید حسین همدانی است که حمید حسام نویسنده مطرح دفاع مقدس آن را تولید کرده است و سوره مهر آن را روانه بازار کرده است. حمید حسام در این کتاب به زندگی شهید همدانی از نگاه همسر پرداخته است.

ازجمله دیگر کتاب‌هایی که راوی همسر شهید بوده، می‌توان به کتاب «یادت باشد» اشاره کرد. یادت باشد عاشقانه‌ای است که در آن زندگی شهید حمید سیاهکالی مرادی از زبان همسرش روایت می‌شود. این کتاب که یکی از موفق‌ترین و پرتیراژترین کتاب‌های نشر شهید کاظمی است، توسط محمد رسول ملامحسنی تولید شده است. ملامحسنی کتاب دیگری را هم برای مدافعان حرم نگارش کرده است. کتاب «کاش برگردی» به زندگی شهید زکریا شیری از زبان مادر شهید پرداخته است. کتب کاش برگردی تنها یک کتاب خاطره نیست بلکه کتاب آموزشی است برای مادرانی که می‌خواهند فرزندانی چون شهید زکریا شیری پرورش دهند؛ برخلاف کتاب یادت باشد که بیشتر برای زوج‌های جوانِ تازه ازدواج کرده مناسب است.

یکی از ویژگی‌های شهدای مدافع حرم، بودن خاطرات فراوان از این عزیزان است. با توجه به این موضوع، دست نویسنده برای بیان خاطرات این شیر بچه‌ها باز است. سرکار خانم شهلا پناهی با توجه به این موضوع و اطلاعات فراوانی که از شهید رسول خلیلی داشته و البته دست‌نوشته‌های فراوان این شهید، کتاب «رفیق مثل رسول» را از زبان خود شهید نگاشته است.

روش دیگر بیان خاطرات شهدای مدافع حرم را می‌توان در کتاب «قرار بی‌قرار» دید. در این کتاب خانم فاطمه سادات افقه خاطرات شهید مصطفی صدر زاده را در قالب داستان‌هایی از دوستان و آشنایان شهید روایت می‌کند. از دیگر کتاب‌هایی که مخاطبین می‌توانند از طریق خرید اینترنتی از سایت من و کتاب تهیه کنند، کتاب «یک روز بعد از حیرانی» نوشته خانم فاطمه سلیمانی است. خانم سلیمانی این بار در غالب رمان، داستان زندگی یکی از این مدافعان حرم را با قلم توانای خود به مانند چشمه‌ای روان به روی کاغذ جاری کرده است. شهید محمدرضا دهقان امیری، شهید عزیزی است که خانم سلیمانی توفیق این را داشته تا زندگی ایشان را به رشته تحریر دربیاورد.

سایت اینترنتی من و کتاب این امکان را برای مخاطبین ایجاد کرده که کتاب‌های دیگری از شهدای مدافع حرم را از طریق خرید اینترنتی خریداری کنند. کتاب‌های: سربلند، سرمشق، سید ابراهیم، برای زین آب و... ازجمله همین کتاب‌ها به شمار می‌رود. نکته مهم دیگر این است که با توجه به شرایطی که به خاطر این ویروس منحوس در جامعه می‌بینیم، خرید اینترنتی پیشنهاد خوبی برای خرید کتاب است.

من و کتاب

دیدگاه کاربرانورود به سیستم جهت ثبت نظر