بسته پیشنهادی کتاب ویژه یوم الله قدس

 آخرین بروزرسانی: 1400/02/15 234 زمان مطالعه: 5 دقیقه
اما امسال با وجود ویروس منحوس کرونا و عدم برگزاری این راهپیمایی، خرید اینترنتی کتاب می‌تواند گزینه ی مناسبی برای افزایش آگاهی و ادامه‌ی راه استکبارستیزی با رویکرد فرهنگی باشد.

همه‌ساله آخرين جمعه ماه مبارك رمضان به نام روز قدس نامگذاری شده و طی ساليانی كه از پيروزی انقلاب می‌گذرد، سال‌هاست روزه‌داران با شركت در راهپيمايی اين روز بزرگ، وفاداری خود را در استكبارستيزی و حفظ آرمان‌های انقلاب اعلام می‌كنند؛ اما امسال با وجود ویروس منحوس کرونا و عدم برگزاری این راهپیمایی، خرید اینترنتی کتاب می‌تواند گزینه ی مناسبی برای افزایش آگاهی و ادامه‌ی راه استکبارستیزی با رویکرد فرهنگی باشد.

 

در این یادداشت می‌خواهیم کتاب‌هایی را که برای خرید اینترنتی و مطالعه کتاب در روز قدس مناسب است را معرفی کنیم.

سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس، به ابتکار هوشمندانه امام‌خمینی(رحمت الله علیه) درباره نامگذاری این روز تاکید کردند و در بخشی از بیانات خود فرمودند: "مسئله‌ای به عظمت مسئله‌ی فلسطین چیزی نیست که غیرت و اعتماد به نفْس و هوشمندی روزافزون ملّت‌های مسلمان، اجازه‌ی فراموش شدن آن را بدهد."

از این رو برای اینکه گرد فراموشی بر این مسئله‌ی مهم جهان اسلام ننشیند می‌توانیم امسال در آستانه روز قدس با خرید اینترنتی کتاب‌های مرتبط و مطالعه آنها با بصیرتافزایی در مسیر پایان عمر غده‌سرطانی صهیونیستی گام برداریم.

 

نخستین پیشنهاد خرید اینترنتی کتاب، (دوره دو جلدی) کتاب «دشمن شدید» است که، از سوی انتشارات شهید‌کاظمی منتشر شده است. این کتاب که به موضوع مهم جریان‌شناسی حق و باطل پس از پیامبر اسلام با تمرکز بر نقش یهود و جریان نفاق پرداخته است، می‌تواند موجب افزیش بصیرت مخاطبان در روز قدس باشد. در جلد اول از این اثر، که با رویکرد تاریخ بصیرت افزا و رصد جریان حق و باطل تدوین شده است، به تبیین نقش یهود در تاریخ انبیاء و اسلام، و مساله دشمن شناسی نگاه ویژه‌ای شده است. در جلد دوم نیز، ادامه یهود شناسی دفتر اول به واکاوی حوادث پس از رحلت پیامبر اکرم‌(ص) و نقش یهود در تحریف اسلام را نمایان می‌سازد.

 

پیشنهاد دوم خرید اینترنتی کتاب، خرید اینترنتی کتاب «فلسطین» که برگرفته از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی است و به کوشش سعید صلح‌میرزایی به صورت فارسی و لاتین (انگیلسی) در 416 صفحه توسط انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و تولید شده است، می‌تواند فرصت مطالعه ارزشمندی را برای مخاطبان در روز قدس فراهم کند.

 

از واقعه هولوکاست چه میدانیم؟

پیشنهاد بعدی ما خرید اینترنتی کتاب، ویژه روز قدس امسال، کتاب «یهودستیزی؛ واقعیت یا دستاویز سیاسی» است. یهودستیزی کتابی که نویسنده آن علیرضا سلطانشاهی است و توسط نشر شهیدکاظمی منتشر شده، به موضوع یهودستیزی در ابعاد اعتقادی، رفتاری و سیاسی پرداخته است و با توجه به اهمیت و جایگاه بحث هولوکاست در این موضوع، در پایان کتاب، بخش مستقلی را به آن اختصاص داده شده و مخاطبان می‌تواند اطلاعات مفیدی در ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این موضوع کسب کنند.

 

پیشنهاد خرید اینترنتی و مطالعه كتاب‌هایی در قالب داستان‌هایی واقعی همچون، مجموعه چهار جلدی «خانه عنکبوت» که به موضوع فلسطین و قدس پرداخته است نیز در این ایام خالی از لطف نیست.

مجموعه چهار جلدی «خانه عنکبوت» یک مجموعه رمان ترجمه شده از عربی به فارسی است. نویسنده این اثر از نیروهای دستگاه اطلاعات مصر در زمان جمال عبدالناصر است که در این کتاب‌ها به داستان نفوذ در دستگاه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی می‌پردازد. این رمان‌ها یکی از پرفروش‌ترین کتاب ها در جهان عرب در طول این سال ها بوده است.

عناوین مجلدات این مجموعه عبارتند از: نفوذ در موساد، سکو، اشک دشمن و شکار شکارچی (در دو مجلد).

 

 

اسرائیلی که من دیدم نه صلح نه حرف اضافه

کتاب های «10 غلط مشهور درباره اسرائیل» و «اسرائیلی که من دیدم نه صلح نه حرف اضافه» از دیگر پیشنهادات نگارنده برای خرید اینترنتی کتاب در این ایام است. مترجم هر دو کتاب، وحید خضاب است که در کتاب «۱۰ غلط مشهور درباره اسرائیل» نوشته «ایلان پاپه» مورخ مشهور اسرائیلی، ۱۰ گزاره تاریخی از بنیاد کشور جعلی اسرائیل روایت شده است و در ادامه با دلایل تاریخی و مستندات و شواهد به آن پرداخته شده.

کتاب دوم «اسرائیلی که من دیدم نه صلح نه حرف اضافه» خاطرات و مشاهدات خبرنگار عرب، «عاطف حزین» از سفر به شهرهای صهیونیست و مسلمان نشین فلسطین اشغالی و دیدار و گفتگو با شخصیت های سیاسی فلسطینی و غیرفلسطینی و مردم عادی به تصویر کشیده شده است.

 

 

خرید اینترنتی کتاب "تو زودتر بکش" آخرین اثر تحقیقی برگمن است. روایتی "اسرائیلی" از پیش زمینهها و روند تشکیل سازمان های اطلاعاتی این رژیم است که بر ترورهای صورت گرفته از سوی این دستگاه ها تمرکز دارد. صدها مصاحبه اختصاصی و دست اول نویسنده با نیروهای عملیاتی و اطلاعاتی اسرائیل از 60 سال ترورهای موساد، از ترور مبارزین فلسطینی تا ترور عماد مغنیه و دانشمندان هسته ای و موشکی ایران در این کتاب، آن را خواندنی و جذاب کرده است.

 

مروری بر تاریخ فلسطین از آغاز تا امروز

پیشنهاد خرید اینترنتی كتاب‌هایی در قالب شعر، خاطره و تاريخ تحليلی همچون کتاب «ماجرای فلسطين و اسرائيل» نوشته مجيد صفاتاج که از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شده و کتاب «اين نقشه جعلی است» اثر زهرا اشعری، نشر كتاب دانشجويی، مروری بر تاریخ فلسطین از آغاز تا امروز است.

 

کتاب «پشت هر سنگ خداست» سروده عليرضا قزوه، انتشارات اطلاعات، از کتاب هایی است که علاقمندان به شعر می توانند ضمن خرید اینترنتی این كتاب‌ به مطالعه ترجمه ی منتخبی از اشعار شعرای عرب و دو تن از شعرای آذربایجان و نیز اشعار شاعران ایرانی با موضوع فلسطین و قدس بپردازند.

 

همچنین خرید اینترنتی كتاب‌ «پاره‌های پولاد» به نویسنگی حميد داودآبادی، که توسط موسسه فرهنگی هنری شهيد آوينی منتشر شده، از دیگر پیشنهاداتی است که می تواند در روز قدس مخاطبان کتابخوان را بیش از پیش، با تاريخچه مقاومت اسلامی و عمليات‌های شهادت‌طلبانه‌ و تأثير شديدی كه انقلاب اسلامی و شهادت‌طلبی بسيجيان ايرانی بر شيعيان آشنا کند.

 

خاطرات نبیه بری، معاون سیاسی جنبش امل توسط انتشارات شهیدکاظمی در قالب کتابی با عنوان "پشت پرده سیاسی جنگ سی و سه روزه" به بازار کتاب آمده است، خرید اینترنتی این کتاب به مخاطبان می‌آموزد، غربزده‌ها و آنها که برای عزت و سربلندی کشور خود دلواپسی نداشته باشند، چه بر سر کشور می‌آورند و یادآوری می‌کند که آنها در اوج عزت و افتخار هم تلاش خواهند کرد با سیاه نمایی اوضاع، دستاوردهای محقق نشدۀ دشمن را محقق کنند.

 

کتاب "پشت پرده سیاسی جنگ سی و سه روزه" به نوعی آینۀ تمام نمای اوضاع خود ماست، و هم آنچه در گذشته رخ داده را نشان می‌دهد و هم آنچه ممکن است در آینده رخ دهد.

 

 

خرید اینترنتی کتاب "تاریخ مستطاب آمریکا" با نگارش متن طنز دکتر محمدصادق کوشکی و طراحی کاریکاتورهایی از مازیار بیژنی که در سه فصل کلی؛ تشکیل آمریکا، آمریکا در جهان، آمریکا و ایران به رشته تحریر در آمده است، از دیگر پیشنهادات نگارنده به مخاطبان علاقمند مطالعه در روز قدس است.

آنچه درباره آمریکا در دنیا تبلیغ می شود، همه بیانگر جنبه‌های پیشرفت و توسعه محور این کشور است. در حالی که اگر مردم دیگر کشور ها اندک آشنایی با تاریخ جهان داشته باشند، در می‌یابند که ظلم کردن و به بردگی کشاندن دیگران، یکی از اصول نانوشته امریکایی هاست و تاریخ گواه این نکته است. «تاریخ مستطاب امریکا» تاریخچه و نمونه این ظلم ها را به مردم نشان می دهد و موجب افزایش سواد رسانه‌ای آنان می‌شود.

 

در پایان، خرید اینترنتی كتاب‌ «یوسرائیل و صهیوناکراسی» که سیدهاشم میرلوحی آن را تالیف کرده است، توصیه نگارنده با عنوانی جذاب برای مطالعه است که در آن، به رازهای پشت پرده حکومت منحوس آمریکا و هم پیمان دیرینه‌اش پرداخته و درهای عوالم جدیدی را به روی مخاطب در خصوص  غده سرطانی اسرائیل گشوده است.

من و کتاب

دیدگاه کاربرانورود به سیستم جهت ثبت نظر