راز سربندِ شهید علی اکبر جمراسی بر ملا شد

 آخرین بروزرسانی: 1400/03/11 9 زمان مطالعه: 1 دقیقه
«راز سربند»؛ روایت زندگی 85ماه و چند سال رزم سردار شهید علی‌اکبر جمراسی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

«راز سربند»؛ روایت زندگی 85ماه و چند سال رزم سردار شهید علی‌اکبر جمراسی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
شهید «علی‌اکبر جمراسی» در 3فروردین‌ماه1347 در روستای تلخابِ اراک به دنیا آمد. او مانند بسیاری از همسالانش خود را به‌عنوان نیروی داوطلب به جبهه رساند، اما با سابقۀ 85 ماه حضور در خط مقدم شهید نشد
شهید جمراسی همراه دیگر دوستانش واحد اطلاعاتِ سپاه قم را سروسامان بخشید و توسعه داد. او که در تفحص شهدا نقشی پررنگ داشت، سال1390، در آستانۀ بازنشستگی برای مأموریتی به سردشت اعزام شد و طی عملیات تروریستی گروهک پژاک به شهادت رسید.

 

علی اکبر جمراسی که در خانواده‌ای انقلابی رشد کرده بود، با اراده پولادین به همه ثابت کرد ریز جثه بودن و سن و سالِ کم نمی‌تواند مانع مردانه رفتار کردن باشد. وی در عملیات‌های زیادی شرکت کرد، موقعیت‌های خطرناکی را از سر گذراند و در واحدِ اطلاعات عملیات یک نیروی کارآمد بود، اما نتوانست در دورانِ جنگ تحمیلی به آرزویش یعنی شهادت برسد.

علی اکبر جمراسی، راهش را زود پیدا کرد. انقلابی شدنش. رزمندگی و جنگیدنش. لباس پاسداری پوشیدنش. تفحص کردنش. درس خواندن و دانشگاه رفتنش. اصلاً‌ همین پدری کردنش. پای حرف جامانده های لشکر 17 علی بن ابیطالب علیه السلام که می نشینی، از اخلاصش می گویند. هم سنگرهایش توی اطلاعات سپاه لشکر از تخصص و عمل گرایی‌اش تعریف می‌کنند. پیش زن و بچه اش هم که می‌روی دم از اخلاق و مهربانی‌اش می‌زنند.

آخرین روزِ از تیرماه سال1390، درست وقتی که جمراسی فقط چند ماه تا بازنشستگی فاصله داشت همراه تعدادی از دوستانِ پاسدارش برای ماموریتی راهی سردشت شد. درست وقتی که هیچکس انتظار نداشت او شهید شود، حین ادامه عملیات پاکسازی منطقه از لوث وجود گروهک تروریستی پژاک به علت برخورد خودرو با تله انفجاری به شهادت رسید.

«راز سربند»؛ روایت زندگی شهید علی اکبرجمراسی در قطع رقعی و 160 صفحه به قلم فاطمه دولتی به رشته تحریر درآمده و توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد.

من و کتاب

دیدگاه کاربرانورود به سیستم جهت ثبت نظر