«قرار سه شنبه‌ها» با محوریت سیره تربیتی استاد علی صفایی(ع.ص)

 آخرین بروزرسانی: 1400/04/09 185 زمان مطالعه: 2 دقیقه
اولین جلسه ویژه برنامه «قرار سه شنبه‌ها» در روز سه شنبه هشتم تیرماه با محوریت سیره تربیتی و اندیشه مرحوم حجت الاسلام علی صفایی(ع.ص) توسط انتشارات شهیدکاظمی درخانه موزه شهیدان زین الدین برگزارشد.

اولین جلسه ویژه برنامه «قرار سه شنبه‌ها» در روز سه شنبه هشتم تیرماه با محوریت سیره تربیتی و اندیشه مرحوم حجت الاسلام علی صفایی(ع.ص) توسط انتشارات شهیدکاظمی درخانه موزه شهیدان زین الدین برگزارشد.

قرار سه شنبه ها ویژه برنامه‌ای است با محوریت کتاب و کتابخوانی که انتشارات شهیدکاظمی از دو سال گذشته طراحی و اجرا نمود که با استقبال خوب اهالی فرهنگ رو به رو شد و تأثیر به‌سزایی در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه داشت؛ اما با شیوع ویروس منحوس کرونا این برنامه در اواخر سال1398 به کار خود خاتمه داد و دیروز(سه شنبه 8تیرماه1400 بعد از یک سال و اندی  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز نموده است.

این برنامه که هر هفته میزبان یک نویسنده و کارشناس ادبیات و کتاب می‌باشد جلسه اول خود را با حضور سیدعبدالرضا هاشمی‌ارسنجانی نویسنده مجموعه ردپاینور(سیره تربیتی استاد صفایی) که از شاگردان و همراهان آن استاد عزیز بودن آغاز کرد.

در این برنامه نویسنده کتب ردپای نور از نحوه ارتباط و آشنایی خود با مرحوم صفایی گفتند و با بیان خاطراتی ناگفته از زندگی و دوران جوانی خود و تغییر و تحولات مسیر زندگی‌شان به واسطه استاد صفائی ذکر و یاد آن استاد گرانقدر را پاس داشتند. از نکات مهمی که ایشان در این جلسه به آن اشاره نمودن تغییر مسیر زندگی افرادی بود که فقط با رفتار و عمل استاد صفایی اتفاق افتاده بود؛ رفتاری که همه‌اش درس بوده است و آموزش و هدایت. در ادامه برنامه، مخاطبین با حجت الاسلام علی شاملو آشنا و پای صحبت‌های ایشان نشستند. علی شاملو که به عنوان مدیر و موسس مجموعه فرهنگی کتابرسان مشهد می‌باشد از نحوه آشنایی و تحول ایشان به واسطه آشنایی با اندیشه و سیره استادصفائی  پرداختند. ایشان که دانش‌آموخته رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه امیرکبیر در مقطع کارشناسی و همچنین ارشد مهندسی سیستم‌های اقتصادی-اجتماعی از دانشگاه علم و صنعت تهران می‌باشند بیان نمودند که با مطالعه کتب و ارتباط با شاگردان استاد صفایی با ایشان آشنا شدند و آشنایی با استاد صفایی فتح بابی جدید در زندگی برایشان شده است و ایشان را به طلبگی علاقمند و به این سمت هدایت نموده است. وی که هم اکنون بعنوان یک فعال فرهنگی شناخته شده با راه اندازی یک مجموعه تربیتی در مشهد، فعالیت در حوزه تربیت دینی و مطالعه را اولویت اصلی خود قرار داده است.
از نکات مهمی که ایشان در این جلسه به آن پرداخت نگاه متفاوت استاد صفایی به زندگی است و اندیشه‌ای که انسان را در مسیر کمال قرار می‌دهد.

بعد از تقدیر از نویسنده ومیهمانان توسط انتشارات، حلقه‌هایی از مخاطبین با محوریت شناخت سیره و اندیشه استاد صفائی شکل گرفت و به پرسش و پاسخ آزاد در این رابطه پرداخته شد و در پایان همه علاقه مندان به فرهنگ ایثار و شهادت از خانه موزه شهیدان زین الدین بازدید نمودند و با زندگی این شهید والا مقام که میزبان اصلی جلسه «قرار سه‌شنبه‌ها» بود آشنا شدند.

در این اوضاع کرونایی طراحی و اجرایی چنین برنامه‌هایی می‌تواند کمک زیادی به ترویج فرهنگ مطالعه و ایجاد اشتیاق به مطالعه در بین جوانان و نوجوان را به همراه داشته باشد.

 

من و کتاب

دیدگاه کاربرانورود به سیستم جهت ثبت نظر