روزنوشت‌های بخش بانوان یک موکب اربعینی منتشر شد

 آخرین بروزرسانی: 1400/06/22 111 زمان مطالعه: 1 دقیقه
اهالی اینجا، روزنوشت‌هایی از بخش بانوان یک موکب اربعینی در کربلا توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد

اهالی اینجا، روزنوشت‌هایی از بخش بانوان یک موکب اربعینی در کربلا توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار شد

 

این اثر روایتی  مستند و داستانی از شروع حرکت کاروان خدام موکب حضرت فاطمه‌معصومه(س) از قم تا کربلا که تمامی اتفاقات این موکب را با قلمی زیبا و جذاب به تصویر کشیده است. موکب حضرت فاطمه‌معصومه(س) که از سال1393 تاسیس و در کربلای معلی استقرار پیدا کرده است، هر ساله با خدمات‌رسانی به ده‌ها هزار نفر از زائران سیدالشهداء(ع) توانسته است نقش به سزایی در این راهپیمایی عظیم اربعین‌حسینی ایفا نماید. نزدیک به نیمی از فضا و زیرساخت‌های این موکب در اختیار خواهران زائر بوده و به همین منظور خواهران خادم به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمت به زائران سیدالشهداء(ع)  می‌باشند.

گزیدۀ متن:

نرگس باندهای سفید را از روی زخم‌های پاهای کوچکش باز می‌کند. دخترک چشم‌هایش را می‌بندد و رویش را برمی‌گرداند سمت من. می‌گوید: «پاهام از دمپایی می‌زد بیرون. هی می‌زند بیرون. انگشت‌هام کشید روی زمین. زمین هم داغ بود...»

باند را چند دور روی تاول‌های پا می‌پیچاند و گره‌اش را محکم می‌کند. دست روی باندها می‌کشم. نمی‌دانم دلم می‌خواهد بچه‌های خودم جای اینها باشند یا نه! شرمنده‌ی پاهای کوچکی هستم که کسی روی تاول‌های‌شان را نبست و قربان‌صدقه‌ی زخم‌های‌شان نرفت...

اهالی اینجا، روزنوشت‌هایی از بخش بانوان یک موکب اربعینی در کربلا در قطع رقعی و 172 صفحه به قلم  زهرا آقازاده به رشته تحریر در آمده و در آستانه اربعین حسینی توسط انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

من و کتاب

دیدگاه کاربرانورود به سیستم جهت ثبت نظر